Gdyńska 51Elbląg

Skleroterapia

Skleroterapia nazywana potocznie ostrzykiwaniem żylaków jest najstarszą i najpopularniejszą z małoinwazyjnych metod leczenia wewnątrznaczyniowego. To zabieg polegający na podawaniu odpowiedniej dawki leku (roztworu z środkiem obliterującym) do rozszerzonych żył i pajączków.

Najczęściej stosowana jest w ramach leczenia małych żylaków bądź śródskórnych poszerzeń żylnych tzw. pajączków naczyniowych,  które nierzadko powodują dyskomfort w życiu codziennym pacjenta.

Zabieg skleroterapii przeprowadzany jest poprzez wprowadzenie strzykawkami z cienkimi igłami do rozszerzonych naczyń preparatów, które „sklejają” żyły, co powoduje ich całkowite zniknięcie, zostawiając po sobie czystą skórę bez nacięć i blizn. Stanowi to istotną alternatywę dla leczenia operacyjnego obarczonego większym ryzykiem powikłań i koniecznością pobytu w szpitalu.    Doskonałym preparatem, który okazał się niezwykle skuteczny i bezpieczny jest polidokanol (Aetoxysclerol). Zależnie od kalibru naczynia używa się różnych stężeń preparatu. Szczególnie przydatna jest skleroterapia do usuwania żylaków pozostałych po zabiegach operacyjnych. U osób z owrzodzeniami żylnymi podudzi bez zamknięcia patologicznych, niewydolnych żył powierzchownych nie ma często możliwości wyleczenia owrzodzenia. Małe niewinne pajączki to również objaw tak zwanej przewlekłej niewydolności żylnej. Ich systematyczne zamykanie przez skleroterapię oddala powstanie ostatniego stadium choroby żylnej – powstanie owrzodzenia.

Wskazania: 

  • teleangiektazje, wenulektazje i poszerzone żyły siatkowate
  • żylaki kończyn dolnych
  • owrzodzenie żylne podudzi
1000 zł
nadpotliwość pach
Promocja
500 zł
nadpotliwość czoła
Promocja
1000 zł
nadpotliwość dłonie

ATBSOFT © 2024. All rights reserved.