Gdyńska 51Elbląg

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

Kwas migdałowy pochodzi z hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów. Rozmaite badania przeprowadzone przy użyciu tego kwasu udowodniły, że peeling migdałowy wykazuje właściwości redukujące przebarwienia, drobne zmarszczki mimiczne oraz niedoskonałości takie jak zaskórniki. Są to główne wskazania do peelingu migdałowego. Zabieg ten powinny wykonać też osoby, które dbają o młody wygląd skóry, chcą uniknąć efektów ubocznych promieniowania słonecznego – peeling migdałowy przeciwdziała bowiem fotostarzeniu się skóry i uodparnia na szkodliwe działanie promieni UV.

Peeling chemiczny kwasem azelainowym to skuteczne antidotum na trądzik pospolity lub różowaty, zaskórniki, problemy atopowe i łojotokowe, rozszerzone pory grudki oraz przebarwienia słoneczne. Już po pierwszym zabiegu Twoja cera odzyska dobrą kondycję oraz naturalny koloryt. Nareszcie zapomnisz o niedoskonałościach i zmienisz problem w trwały efekt gładkiej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Czas na intensywną terapię antybakteryjną i przeciwzapalną z gwarancją szybkich oraz widocznych efektów.

Peeling pirogronowy w porównaniu do innych peelingów mechanicznych wykazuje największą przenikalność do mieszków włosowych oraz do gruczołów łojowych. Dzięki temu cera ze skłonnościami do przetłuszczania się zaczyna się normalizować. W związku z tym, że kwas pirogronowy ma łatwą przenikalność do skóry, powinien wchodzić w reakcję z nią nie dłużej niż przez 5 minut. Peeling pirogronowy można spokojnie i bez obaw stosować do cery ze zmianami ropnymi oraz do cery naczynkowej.

Peeling glikolowy powinny przede wszystkim wypróbować osoby, które borykają się z takimi problemami skórnymi, jak trądzik, łojotok czy zaskórniki. Innym wskazaniem do peelingu glikolowego są przebarwienia skóry, takie jak ostuda. Również osoby chcące opóźnić proces starzenia i borykające się z suchą i szorstką skórą powinny wybrać się od gabinetu kosmetycznego na peeling glikolowy. Zabieg ten usunie też blizny oraz poradzi sobie z rogowaceniem okołomieszkowym.

Kwas trójchlorooctowy TCA
Peeling lekarski TCA to profesjonalna i skuteczna metoda oczyszczania twarzy, którą wykonuje się w formie powierzchniowego lub głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy stosuje się w celu poprawy napięcia, wygładzenia, zmiękczenia i rozjaśnienia skóry, jak również jako terapię leczniczą przy trądziku pospolitym. Głębokie złuszczanie skóry to natomiast doskonały sposób na uzyskanie delikatnego efektu odmłodzenia twarzy, redukcji blizn i przebarwień, a nawet zmniejszenie widoczności piegów.

Peeling lekarski polega na aplikacji roztworu kwasu trójchlorooctowego TCA oraz kwasu glikolowego (glikolu) na skórę.

Efekty:

  • skuteczne złuszczenie martwego naskórka
  • wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry
  • rozjaśnienie i poprawa kolorytu cery
  • redukcja blizn i przebarwień potrądzikowych
  • zmniejszenie widoczności rozstępów
  • ograniczenie produkcji sebum przez gruczoły łojowe
  • zmniejszenie trądziku
  • poprawa elastyczności i gęstości skóry
  • redukcja zmarszczek

ATBSOFT © 2024. All rights reserved.